| উৎপত্তি স্থল: | চীন |
| পরিচিতিমুলক নাম: | Jnicon |
| সাক্ষ্যদান: | CE,TUV,UL,RoHS |
| মডেল নম্বার: | এম 25 |
| ন্যূনতম চাহিদার পরিমাণ: | 100 (10 জোড়া নমুনা) |
|---|---|
| মূল্য: | negotiable |
| প্যাকেজিং বিবরণ: | উচ্চ মানের রপ্তানি শক্ত কাগজ |
| ডেলিভারি সময়: | 3-6 কার্যদিবস |
| পরিশোধের শর্ত: | টি/টি, পেপাল, এল/সি, ওয়েস্টার্ন ইউনিয়ন |
| যোগানের ক্ষমতা: | 10000/দিন |
| সুরক্ষা স্তর: | IP67 | পিন: | 3 পিন পাওয়ার কানেক্টর |
|---|---|---|---|
| বর্তমান রেটিং (A): | 60A সর্বোচ্চ | উপাদান: | পিপিএ |
| সংযোগ উপায়: | ধাক্কা লকিং পুরুষ থেকে মহিলা | সমাবেশ তারের: | সোল্ডারিং বা স্ক্রু ফিটিং |
| বিশেষভাবে তুলে ধরা: | Gold plated brass 3 pin plug,M25 waterproof socket connector,60A new energy connector |
||
Quick Detail Of Waterproof Circular Connectors
1) Advanced structure: Self-locking
2) Mutiple pin:2,3,4,5,6,7,8,9 to 22 pins are optional
3) Contact pin: Screw terminal and soldering terminal available
4) Assembly: wire to wire type(no cable),wire to wire by overmolding, wire to board
5) Colours:Black,blue,white and yellow color supported
6) Cable length:Different cable length could be customized
Feature Of Waterproof Circular Connectors
1. Safe use in the field, thanks to a high degree of protection,high tensile strength, abrasion and notch resistance
2. Flexible: connectors for on-site assembly,extremely high winding and unwinding strength
3. Soldering connection: proven connection technology for a large selection of different conductors
4. M8 extension cable or Flying leads(open cable ends),with good oil resistance/ chemical resistance
5. High temperature 260 degree ,solder reflowing
6.90 degree angled or straight(180 degree) overmolded M8 connector with PUR or PVC cable
7. Cable jacket with different colors,grey,black,orange,yellow,blue,overmolded color can be customized.
8. Connector Screw/Nut:Plastic/Brass/Stainless steel
9. A-coding/B-coing/D-coding
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 3 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
This M25 waterproof power Connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof power connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
![]()
![]()
![]()
ব্যক্তি যোগাযোগ: Ms. Carly Lu
টেল: +86 15986694303
2 পিন ওয়াটারপ্রুফ সার্কুলার সংযোজকগুলি, 50 এ 500 ভি সার্কুলার কেবল সংযোগকারী
20 এ 3 পিন ওয়াটারপ্রুফ সার্কুলার সংযোজক, এম 19 আইপি 68 সার্কুলার সংযোজকগুলি
5 পিন ওয়াটারপ্রুফ সার্কুলার সংযোজকগুলি, পাওয়ার কেবল এম 25 সার্কুলার সংযোগকারী আইপি 67
ডাস্ট প্রুফ আইপি 67 এম 19 সংযোগকারী 3 পাওয়ার 2 সিগন্যাল ভাল স্ট্রেচিং প্রতিরোধের
পুরুষ মহিলা জলরোধী শক্তি সংযোজক 3 পিন নমনীয় শেষ সীল নকশা
কেবল, 20 এ বৈদ্যুতিক শক্তি কেবল সংযোজকগুলির সাথে IP67 জলরোধী শক্তি সংযোজক
30A 500V জলরোধী শক্তি সংযোজক, জিনকন প্যানেল মাউন্ট পাওয়ার সংযোগকারী
জিনকন এলইডি ওয়াটারপ্রুফ পাওয়ার সংযোগকারী, ওয়াটারপ্রুফ এম 15 সংযোগকারী 4 ওয়ে সমান্তরাল
M16 IP68 জলরোধী ডেটা সংযোগকারী, IP68 জলরোধী পুরুষ মহিলা সংযোজক
প্যানেল প্রকার জলরোধী ডেটা সংযোগকারী IP67 5A 12 সকেট সহ পিন পুরুষ মহিলা প্লাগ
জিনিকন 9 পিন মহিলা জলরোধী ডেটা সংযোগকারী, আইপি 67 3 পিন অটো জলরোধী সংযোগকারী
অরেঞ্জ বাল্কহেড জলরোধী ডেটা সংযোগকারী, এম 25 ওয়াটারপ্রুফ এইচডিএমআই সংযোগকারী