| উৎপত্তি স্থল: | চীন |
| পরিচিতিমুলক নাম: | Jnicon |
| সাক্ষ্যদান: | TUV, UL, 3C, CE, ROHS, ISO90001 |
| মডেল নম্বার: | জলরোধী বৃত্তাকার সংযোগকারী |
| ন্যূনতম চাহিদার পরিমাণ: | 100 (10 জোড়া নমুনা) |
|---|---|
| মূল্য: | negotiable |
| প্যাকেজিং বিবরণ: | 1. প্লাস্টিক ব্যাগ 2. কার্টন 3. এএস প্রতি গ্রাহকের প্রয়োজনীয়তা |
| ডেলিভারি সময়: | 3-5 দিন |
| পরিশোধের শর্ত: | L/C, D/A, D/P, T/T, ওয়েস্টার্ন ইউনিয়ন, মানিগ্রাম |
| যোগানের ক্ষমতা: | 10000 জোড়া/দিন |
| পণ্যের ধরন: | 3 পিন বৃত্তাকার সংযোগকারী | কারেন্ট/ভোল্টেজ: | 50A 500V পাওয়ার সংযোগকারী |
|---|---|---|---|
| স্থায়িত্ব: | 1500 বার প্লাগ/আনপ্লাগ | জলরোধী স্তর: | IP67 |
| আবেদন: | LED ডিসপ্লে, বৈদ্যুতিক সরঞ্জাম | যোগাযোগের উপাদান: | কপার অ্যালো (সোনার প্লেট) |
| বিশেষভাবে তুলে ধরা: | 50A waterproof electrical connectors,M25 quick lock connectors,500V outdoor waterproof connectors |
||
Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector 50A LED Lighting IP67
Description of Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector
1. 2pin, 3pin, 9pin, 22 pin, 32 pins are available.
2. The max.cable diameter: 16.0 mm.
3. plug/unplug locking style,easy to assemble.
4. stable, compression, anti-explosion and anti-deformation.
5. gold-plated contact, high performance of corrosion resistance and electrical conductivity effectively deal with temperature rise.
6. protection level: IP67
Specifiction of 10A waterproof circular connector
| Connecting mode | plug/unplug Locking |
| Protection level | IP67 |
| Cable specification | Max 10AWG |
| diameter range | Φ6-Φ16 |
| Current rating(A) | 50A |
| Operating voltage(AC.V.rms) | 500V |
| Withstand voltage(AC.V)1min | 2500V |
| Temperature rating | -40°C~105°C |
| Method of connecting cable | Solder |
| Prevent the combustion level | UL94-V0 |
| Material | |
| Shell&insulated parts | High performance engineering plastics |
| Contact pin | Copper alloy(gold-plated) |
| Spring | Stainless steel |
Product detail picture
♦ Your drawings and samples are warm welcomed since our professional R&D team can help to customize the items you want.
♦ It can effectively resist vibration and shock, and can prevent broken connection caused by pulling cables. It is absolutely reliable and convenient to plug in very limited space.
![]()
FAQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Connector and Contact Gender
* Confirm Assembly style
* Confirm Mating style ( series or parallel)
* Confirm Cable OD size
* Confirm Cable Length and Material.
Q. Do you have any MOQ limit for led light order?
A: Low MOQ, 1pc for sample checking is available.
Q: Do you have a guarantee of your product quality?
A: Yes, we provide warranty for one year.
ব্যক্তি যোগাযোগ: Ms. Carly Lu
টেল: +86 15986694303
2 পিন ওয়াটারপ্রুফ সার্কুলার সংযোজকগুলি, 50 এ 500 ভি সার্কুলার কেবল সংযোগকারী
20 এ 3 পিন ওয়াটারপ্রুফ সার্কুলার সংযোজক, এম 19 আইপি 68 সার্কুলার সংযোজকগুলি
5 পিন ওয়াটারপ্রুফ সার্কুলার সংযোজকগুলি, পাওয়ার কেবল এম 25 সার্কুলার সংযোগকারী আইপি 67
ডাস্ট প্রুফ আইপি 67 এম 19 সংযোগকারী 3 পাওয়ার 2 সিগন্যাল ভাল স্ট্রেচিং প্রতিরোধের
পুরুষ মহিলা জলরোধী শক্তি সংযোজক 3 পিন নমনীয় শেষ সীল নকশা
কেবল, 20 এ বৈদ্যুতিক শক্তি কেবল সংযোজকগুলির সাথে IP67 জলরোধী শক্তি সংযোজক
30A 500V জলরোধী শক্তি সংযোজক, জিনকন প্যানেল মাউন্ট পাওয়ার সংযোগকারী
জিনকন এলইডি ওয়াটারপ্রুফ পাওয়ার সংযোগকারী, ওয়াটারপ্রুফ এম 15 সংযোগকারী 4 ওয়ে সমান্তরাল
M16 IP68 জলরোধী ডেটা সংযোগকারী, IP68 জলরোধী পুরুষ মহিলা সংযোজক
প্যানেল প্রকার জলরোধী ডেটা সংযোগকারী IP67 5A 12 সকেট সহ পিন পুরুষ মহিলা প্লাগ
জিনিকন 9 পিন মহিলা জলরোধী ডেটা সংযোগকারী, আইপি 67 3 পিন অটো জলরোধী সংযোগকারী
অরেঞ্জ বাল্কহেড জলরোধী ডেটা সংযোগকারী, এম 25 ওয়াটারপ্রুফ এইচডিএমআই সংযোগকারী